2000          Runners Up          Seniors Amateur Central/Morning League
                                                   
Promotion: Amateur Premier/Morning League in 2001


2002         Runners Up           Reserves Amateur Division 1 N/W
                                                   
Runners Up in first year introduction of Reserves


* Club applies and successfully enters VSF (FFV)
Provisional Division 3 N/W competiton for 2003 season


2003          Champions           Reserves Provisional Division 3 N/W


2004          Champions           Reserves Provisional Division 3 N/W


2004          Runners Up          Seniors Provisional Division 3 N/W
                                                   
Promotion: Provisional Division 2 N/W in 2005


2005         Champions            Seniors Provisional Division 2 N/W
                                                   
Promotion: Provisional Division 1 N/W in 2006


2006         Champions            Seniors Provisional Division 1 N/W
                                                   
Promotion: State League Division 3 N/W in 2007


2007         Runners Up           Seniors Thirds North Division
                                                   
Runners Up: North Division


2008         Runners Up           Seniors Thirds North Division
                                                   
Runners Up: North Division


2010          Runners Up           Seniors Thirds North Division 3
                                                   Runners Up: North Division 3


2013          Champions            Womans State League 3 North   
                                                   
Promoted to State League 2 N/W in 2014


2017      Runners Up        Senior Men's State League 5 North   
                                              
Promoted to State League Division 4 North in 2018


 

Club Life Members

2007 George Georgiadis
2010 Theo Nikolaidis
2012 Con Foudoulis

Club Presidents

2000 Arthur Alexander
2001 Arthur Alexander
2002 Arthur Alexander
2003 Arthur Alexander
2004 Tony Morihovitis
2005 Tony Morihovitis
2006 Victor Kiriakidis
2007 Victor Kiriakidis
2008 Tony Morihovitis
2009 John Stabelos
2010 Tassie Foudoulis 
2011 Paul Morihovitis
2012 Tassie Foudoulis
2013 Arthur Tsakmakis
2014 John Stabelos
2015 John Stabelos                                                                                                                                                                                                                                           2016 John Stabelos                                                                                                                                                                                                                                           2017 John Stabelos                                                                                                                                                                                                                                            2018 John Stabelos

Club Captains

2000 George Georgiadis
2001 George Georgiadis
2002 George Georgiadis
2003 George Georgiadis
2004 Bill Petrovski
2005 Bill Petrovski
2006 Bill Petrovski
2007 Vas Manojlovski
2008 Nick Mitrevski
2009 Chris Kirkopoulos
2010 Kosta Smirnis/David Petkovski
2011 Kosta Smirnis 
2012 Peter Fillin
2013 Vas Manojlovski
2014 James Lazorov                                                                                                                                                                                                                                                                         2015 Taner Altanhan                                                                                                                                                                                                                                                                         2016  Rhys Bigaran                                                                                                                                                                                                                                                                     2017 Alexander Rolevski                                                                                                                                                                                                                                                         2018 Chris Nikolaidis           

Club Coaches

2010 - Football/Coaching Director - Alex Josevski
2011 - Football/Coaching Director - Alex Josevsk                                                                                                                                                                                            2018 - Football/Coaching Director - Joe Mascaro

Junior Coaching Director/Coordinator                                                           

 2016 - Anthony Napolitano                                                                                                                                                                                                                                2017 - Anthony Napolitano                                                                                                                                                                                                                               


Senior Coach

2000 Nik Petrov
2001 Chris Petrov
2002 Con Foudoulis
2003 Con Foudoulis
2004 Con Foudoulis
2005 Con Opasinis
2006 Brian Flaherty
(Replacing Con Opasinis / Asst Coach: George Traikovski)
2007 Chris Emsovski
(Replacing Brian Flaherty)
2008 Lube Ilievski
(Replacing Chris Emsovski)  
2009 David Cvetkovski &  Tassie Foudoulis
2010 David Cvetkovski
2011 Vangel Cecov
( Replacing David Cvetkovski)
2012 Vangel Cecov
2013 Serdar Torun (Replacing Vangel Cecov)
2014 Serdar Torun
2015 Michael Loche     2016 Tassie Foudoulis 2017GeorgeTraikovski 2018 Joe Mascaro

 

Best and Fairest


Seniors

2000 David Tsakmakis
2001 Chris Nikolaidis
2002 David Cvetkovski
2003 Bill Dojcinoski
2004 Tony Gruevski
2005 Nick Sangas
2006 Sean Flaherty
2007 Gabriel Silva &         
Vas Manojlovski
2008 Nick Mitrevski
2009 Vas Manojlovski
2010 Kosta Smirnis
2011 Peter Fillin
2012 Kosta Smirnis
2013 Goran Petrovski
2014 Michael Tsakmakis                     2015 James Lazorov 2016 Besart Bajrami    2017 Colin Habgood

 

Top Goal Scorer


Seniors

2000 David Tsakmakis
2001 Dennis Ilievski
2002 Chris Nikolaidis
2003 Chris Nikolaidis
2004 Nick Filin
2005 Bill Petrovski
2006 David Petkovski
2007 David Petkovski
2008 Donny Stojanovski
2009 James Lazorov
2010 Jason Soklevski
2011 Kosta Smirnis
2012 Kosta Smirnis
2013 Daniel Tsakmakis
2014 Tommy Simsek   2015 Besart Bajrami   2016 Besart Bajrami     2017 Colin Habgood

 

Reserves Coach

2003 Billy Anastasiadis
2004 Billy Anastasiadis
2005 Billy Anastasiadis
2006 Michael Hoar
(Replacing Brian Flaherty)
2007 Tassie Foudoulis (Replacing Chris Emsovski)
2008 Billy Anastasiadis
2009 Billy Anastasiadis
2010 Oliver Maneski
2011 Stevce Risteski
(Replacing Vangel Cecov)
2012 Ice Gorgioski
2013 Goran Risteski (Replacing (Ice Gorgioski)
2014 Tassie Foudoulis
2015 Goran Risteski   2016 George Velkos (Replacing Charles Pampanella)       2017George Velkos 2018 Dean Santello 

 

Reserves

2002 Joe Fratto
2003 Peter Filin
2004 Chris Sangas
2005 Goce Dimkovski
2006 James Lazorov
2007 James Lazorov
2008 Steve Risteski
2009 Michael Pina & George Nastevski
2010 George Nastevski
2011 Peter Petrov
2012 Ricky Srour
2013 Peter Stojcevski
2014 Igor Ristov         2015 Jimmy Vasileski 2016 Peter Dimoski    2017 Ben Velkos

 

Reserves

2002 Stephen Manovski
2003 Peter Filin
2004 Robert Stanisevski
2005 Goce Dimkovski
2006 Peter Filin
2007 Zoran Naumovski
2008 Ange Ugrenovic
2009 David Nastevski & Ange Miskas
2010 Jake Marsh
2011 Michael Pina
2012 Ricky Srour
2013 Vidan Dimeski
2014 Jimmy Vasileski   2015 Jimmy Vasileski & Peter Filin               2016 Ricky Srour          2017 Bobi Petrovski

 

Thirds Coach

2007 Lefko Trajkovski
2008 Lefko Trajkovski
2009 Lefko Trajkovski
2010 Lefko Trajkovski
2011 Anthony Dimasi
2012 Alex Josevski
2013 Anthony Dimasi
2014 Anthony Dimasi
2015  Steven Jovanovski                     2016 Steven Jovanovski                  2017 (Team Ceased)

 

Thirds

2007 Archie Karamatanis
2008 Archie
Karamatanis
2009 Paul Tedesco
2010 John Karamitanis
2011 George Nastevski
2012 Michael Ouzounis
2013 Simon Maiorana
2014 Michael Dimeski   2015 Robert Murgovski & Sean Collins   2016George Nastevski 2017 (Team Ceased)

 

Thirds

2007 Archie Karamatanis
2008 Archie Karamatanis
2009 Paul Tedesco
2010 Anthony Dimasi
2011 Paul Tedesco
2012 Reza Garshassebi
2013 Paul Tedesco
2014 Peter Filin             2015 Robert Murgovski 2016 Vidan Dimeski     2017 (Team Ceased)

 

Womens Coach

2010 Chris Nikolaidis
2011 Chris Nikolaidis
2012 Chris Nikolaidis
2013 Chris Nikolaidis
2014 Chris Nikolaidis
2015  (Team Ceased) 

 

Womens

2010 Madonna Salama
2011 Madonna Salama
2012 Natasha Cauchi
2013 Madonna Salama
2014 Rhiannan Glenister
2015 (Team Ceased)

 

Womens

2010 Madonna Salama
2011 Madonna Salama
2012 Nurcan ASkoy
2013 Madonna Salama
2014 Rhiannan Glenister
2015 (Team Ceased)